Publikováno 11.2.2020

Máte s dětmi v Ostravě oblíbené místo? Pošlete nám tip!

Máte v Ostravě oblíbená místa, kde trávíte s dětmi volný čas a rádi byste o nich informovali ostatní? Tak neváhejte a zapojte se do nového projektu připravovaného městem Ostrava pod názvem „Místa přátelská rodině“.

O co se v tomto projektu jedná?

V rámci Ostravy budou vytipovány aktivity a zařízení, které jsou svým přístupem a vybavením vstřícné k rodinám s dětmi a následně budou opatřeny nálepkou „MÍSTA PŘÁTELSKÁ RODINĚ“. Tato nálepka rodičům usnadní rozhodování, které zařízení s dětmi navštívit, a kromě přímého označení na místě bude zároveň informace s ní spojena běžně přístupná na internetu.

Jaká je vaše role v tomto projektu?

Aby byl projekt úspěšný, je nutné, aby odrážel aktuální stav a realitu daných míst. Zde přichází role vás – rodičů a aktivních návštěvníků těchto zařízení, kteří máte možnost se podílet na vytváření „mapy míst přátelských rodině“. Pošlete nám tip na zařízení či místo v podobě kavárny, restaurace, dětské herny, ale také instituce či obchodu, které se vám zdají jako přátelské k rodinám s dětmi. Také můžete přidávat recenze samotným podnikům. (Bude doplněno jak to provést).

Co si pod souslovím “přátelské rodině” představit?

Určitě by na vámi doporučeném místě měl být dětský koutek nebo hřiště, případně jiný prostor, kde se děti zabaví a který je určen přímo jim. Místo by mělo také poskytovat zázemí pro malé děti – tzn. toalety, přístup k tekoucí vodě a ideálně také přebalovací pult. Jídelní židlička a strava vhodná pro děti jsou další důležité body zejména u kaváren a restaurací.

Pokud o nějakém takovém místě víte, neváhejte nás kontaktovat na emailu fajnarodina@ostrava.cz či facebooku. Máte tak jedinečnou příležitost spolupodílet se na vytváření sítě míst, kde je rodinám s dětmi dobře, a vylepšit povědomí o nich.

Jste provozovna a máte zájem se přidat?

Stačí, když si najedete na seznam.cz (firmy) do profilu a zaškrtnete si políčko s názvem family friendly. Dále nám napíšete na adresu fajnarodina@ostrava.cz. Vydáme se za vámi, krátce si pohovoříme a předáme označení na dveře.